top of page
Zagaraite_sessions_Yinjoga)3.jpg
Zagaraite_sessions_BG_1200.jpg

YIN joga

YIN JOGA yra tempimų joga skirta jungiamojo audinio elastingumui palaikyti. Tempimai jungiamąjam audiniui - fascijai, raiščiams, sąnariams, sausgyslėms reikalingi lyg vanduo augalui - be tempimų mūsų kūnas džiūsta ir traukiasi. Sakoma, kad mes esame tiek jauni ir gyvybingi, kiek jauna, elastinga ir gyvybinga yra mūsų antra nematoma oda - FASCIJA.

 

Jungiamasis audinys beveik 100% sudarytas iš kolageno, kuris palaiko šių audinių elastingumą, lankstumą ir stabilumą. Jo gamyba pradeda mažėti jau nuo 25 metų. Tarpe tarp 30 - 40 metų šis sumažėjimas pirmiausia išoriškai tampa pastebimas ant odos.

Nuo 40 metų kolageno sumažėjimas vis spartėja. Ko pasekoje, fascija, sąnariai ir sausgyslės traukiasi, sumažėja jų lankstumas, stabilumas ir elastingumas, o oda vysta. 60-metis jau dažnai būna netekęs apie ~60% kolageno. Moterims jo praradimas ypatingai padidėja premenopauzės (10 metų prieš menopauzę) ir menopauzės metu.

GERA ŽINIA ta, kad galime pristabdyti šį procesą ILGŲ TEMPIMŲ būdu. Kas ir yra YIN joga. Ilgų pasyvių YIN tempimų metu gaminasi kolagenas, suaktyvėja limfotaka, reabilituojasi sąnariai, mažėja gliukozės kiekis kraujyje, atsistato hormonų balansas, gerėja laikysena, o oda maitinasi "iš vidaus". O svarbiausia - atsistato energijos tėkmė kūne.

Be fizinių aspektų, lygiai taip pat svarbus ir ATSIPALAIDAVIMAS YIN sesijos metu. Atsipalaiduoja protas - atsipalaiduoja ir kūnas. Kad išbūti ilgose ir lėtose asanose, turime sustoti, kvėpuoti, atsipalaiduoti ir nurimti.

 

Traukiamės ir senėjame mes ne tik nuo neprasitempimo ir ilgo sėdėjimo, bet ir nuo įtampos, streso, nerimo, baimių, kurios nusėda kūne. Todėl YIN joga atstato ne tik fizinį, bet ir emocinį balansą.

YIN jogos asanose vidutiniškai būname apie 3 minutes. Visos asanos yra gulimos ir sėdimos - yra tik viena pusiau stovima asana. Dažnai sesijos būna skirtos tam tikrai temai, pvz. Klubams, Nugaros apačiai, Meridianams, Limfotakai, t.y sesijų turinys ir temos keičiasi. Taip pat sesijų metu susipažįstame ir su įvairiomis kvėpavimo technikomis.

 

Visos YIN JOGOS sesijos vyksta ONLINE - prisijungti galite iš bent kurio miesto ir šalies, o pradėti - nuo bet kurios mėnesio dienos. Rinktis galite iš vienkartinio prisijungimo, mėnesinės ar 3 mėnesių narystės arba Įrašų.

TRUPUTIS istorijos ...

YIN jogos šaknys ateina iš dviejų filosofijų - jogos pozos paimtos iš senovinės Hatha jogos mokyklos, o atsipalaidavimas atliekant tempimus ir pasidavimas žemės traukai - iš Kinų Taoistinės Yin Yang filosofijos. Pati YIN jogos praktika buvo susisteminta vakariečio jogos instruktoriaus ir kovų meno meistro Paulie Zink XX a. pabaigoje ir pritaikyta būtent Vakarų pasauliui - skubančiam, siekiančiam, konkuruojančiam, ligotam, su pervargusiais ir įtemptais protais. YIN joga - tai naujai atrasta sena. 

NAUDA

- fascijos, raiščių, sausgyslių elastingumo palaikymas

- kolageno gamyba

- sąnarių stiprinimas

- sąnarių krezlinio audinio atstatymas

- limfotakos suaktyvinimas

- gliukozės kiekio kraujyje mažinimas

- lankstumo didinimas

- imuniteto stiprinimas

- kaulų stiprinimas

- natūralaus stuburo linkio atstatymas

- gilus atsipalaidavimas

- diafragmos raumens stiprinimas

- nervų sistemos subalansavimas

- gyvybinės energijos tėkmės atstatymas

- hormonų pusiausvyros atstatymas

- kūno ir emocinių įtampų išlaisvinimas

- ryšio su savo kūnu atkūrimas

- senėjimo procesų sulėtinimas

Zagaraite_YINjoga.jpg
Zagaraite_Yinyoga_3.jpg

KAM TINKA

YIN joga tinka visiems be išimties. Pradedantiems, pažengusiems, lankstiems ir nelankstiems. Tinka ir užsiimantiems jėgos/kardio sportais, kaip papildoma tempimo praktika.

 

TIEMS, kam virš 40 metų - YIN jogą rekomenduojama praktikuoti, kaip galima dažniau. Kodėl? Nes vyresniame amžiuje, mes tampame mažiau lankstūs, vis labiau "stingstame" ir "traukiamės" - kolageno gamyba jau būna sumažejusi 30%, sąnarių kremzlės pradėjusios dilti, o kaulų retėjimas jau prasidėjęs nuo 30-ties metų.

MOTERIMS nuo 40 metų, kai jau prasideda pirmieji dar išorėje "nematomi" hormonų pokyčiai, YIN joga veiksmingai atitolina ir/ar sušvelnina su premenopauze ir menopauze susijusius fiziologinius procesus kūne.

Zagaraite_sessions_BG_1200.jpg

PASIRUOŠIMAS

PRAKTIKAI namuose reikia tik interneto, telefono ar kompiuterio ir valandos sau. Net kilimėlis nėra būtinas, nes jį gali pakeisti paprastas kilimas ar pledas. Priemonės reikalingos: pledas, pagalvė, jogos kaladėles (jas gali pakeisti dvi storesnės knygos) ir kilimėlis/kilimas. 

KADA

 • Gyvos ONLINE transliacijos kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį
  12:00 - 13:00 ir 20:00 - 21:30 
  sekmadieniais 20:00 - 21:30

 • Dalyvauti galite gyvose sesijų transliacijose arba pagal įrašus, kurie lieka grupėje.

 • Prisijungti galite nuo bet kurios dienos įsigiję 1 sesijos, 1 mėnesio, 3 mėnesių arba metinę narystes.

KUR

 • Sesijų transliacija vyksta uždaroje Facebook grupėje

 • Diskusija / klausimai / atsakymai visos narystės metu

 

SVARBU! 

Atlikus mokėjimą, jūsų nurodytu el. paštu gausite prisijungimo prie grupės nuorodą. 

Jeigu laiško nematote, patikrinkite šlamšto (spam) dėžutę el.pašte.

Prisijungti galite bet kada gavę prisijungimo nuorodą, bet ne vėliau kaip 15 minučių prieš sesiją (prisijungti reiks tik prieš pirmą sesiją).

KAINA

Narystės:

 • Viena sesija 10 EUR

 • 1 mėnesio narystė 40 EUR (viso 20 sesijų, jungiatės kiek norite)

 • 3 mėn. narystė 100 EUR

 • Metinė 12 mėn. narystė 320 EUR

 

Įrašai:

 • Viso kūno programa 5 sesijos po 30 min. 49 EUR / neribotam laikui

PRAKTIŠKAI išbandyti YIN jogą kviečiu 1 val. trukmės sesijoje skirtoje stuburo sveikatai palaikyti.

Tad išsitieskite kilimėlį, pasiimkite pora pagalvių, pledą ir pradedame.

YIN jogos sesija stuburui

YIN jogos sesija stuburui

Play Video
lYhT4wlG_edited.jpg

Mintautė Sudžiūtė

Yin joga leido pajausti, kaip labai kūnui reikia sąmoningo mūsų dėmesio. Didelis skirtumas tiesiog turėti rankas, riešus ar čiurnas ir naudoti jas kasdieniame gyvenime ir pažiūrėti į šias kūno dalis sąmoningai, per tempimą, iš tiesų pabūti su jomis. Tada jos pradeda pasakoti savo istorijas, o kartais netgi lieti savo emocijas. Ir visa tai yra mūsų dalys, kurios nori būti pamatytos, pajaustos ir priimtos. Kiekvienas Yin jogos užsiėmimas - kaip gerai supakuota dovana. Niekada nežinai, koks šiandien bus susitikimas su savo kūnu, bet visada aišku, kad jis atneš fizinę sveikatą ir vidinę darną

xycZzyyk.jpeg

Andrius Bivainis

Pabandžiau praktikuoti YIN jogą dėl raumenų nuovargio ir įsitempimo simptomų. Reguliarūs užsiėmimai davė džiuginančius rezultatus jau po 3 savaičių.  Rekomenduoju atletams, bėgantiems ilgus nuotolius, užsiimantiems triatlonu ar panašiomis sporto šakomis. 

Sonata_Satya.jpg

Sonata Satya

Yin Joga su Jurga nuostabi patirtis. Atpalaiduojanti nuraminanti ir kartu labai naudinga. Tai tarsi savaitės SPA per valandą!