top of page
Ieškoti

Pėdų centro svarba

KINŲ DAO FILOSOFIJOJE SAKOMA: „LAISVOS PĖDOS, LANKSTUS PROTAS.“


Pėdų centre slypi daugiau nei atrama – čia prasideda kūno laikysenos, dubens stabilumo ir vidinės pusiausvyros kelias.


Gilioji pėdų fascija, dar vadinama PLANTARINE fascija, – tai tvirtas jungiamojo audinio sluoksnis, kuris jungiasi su viso kūno fascijų tinklu ir kyla aukštyn iki dubens, šlaunų, o galiausiai veikia visą kūną.


KAS VYKSTA, KAI PĖDOS FASCIJA ĮSITEMPIA?

- Įtempta plantarinė fascija gali riboti klubo sąnario judrumą, destabilizuoti dubenį, apkrauti kelius.

- Ilgainiui ši įtampa gali lemti laikysenos pokyčius – dubens pasvirimą, ryškesnį juosmens linkį (lordozę) ar plokščiapėdystę.


ENERGETINIS PĖDŲ ŽEMĖLAPIS

Pagal tradicinę kinų mediciną (TCM), net šeši pagrindiniai kūno meridianai eina per pėdas: kepenų, tulžies pūslės, inkstų, šlapimo pūslės, blužnies ir skrandžio.

Pėdos centras, ypač taškas Kidney 1, – tai pagrindinis įsižeminimo taškas ir gyvybinės energijos įėjimo vartai. Jis glaudžiai susijęs su Inkstų meridianu – šaltiniu, iš kurio kyla ištvermė, gyvybinė jėga ir gilus šaknų pajautimas.


REFLEKSOLOGIJOS POŽIŪRIS

Refleksologijoje kiekviena pėdos zona atitinka tam tikrą kūno organą ar sistemą. Pėdos centras – ties skliauto viduriu – atitinka SAULĖS REZGINĮ, vieną iš pagrindinių nervų centrų, susijusį su kvėpavimu, virškinimu ir emocine savijauta. Masažuojant šią vietą galima sumažinti vidinę įtampą, pagerinti virškinimo sistemą ir atkurti emocinę pusiausvyrą.


KĄ DUODA PĖDŲ CENTRO MASAŽAS IR TEMPIMAI?

- Nuramina nervų sistemą.

- Atpalaiduoja fasciją nuo įtampos židinių.

- Suaktyvina kraujotaką ir limfos tekėjimą pėdose bei visame kūne.

- Sustiprina ryšį tarp pėdų, dubens ir stuburo.

- Įjungia giluminius dubens dugno bei vidinių šlaunų raumenis, stangrina vidines šlaunis.

- Atveria gyvybinės energijos tekėjimą per meridianus, stiprina organų funkcijas ir padeda kūnui grįžti į pusiausvyrą.


Pėdų masažui puikiai tinka savos rankos, masažiniai kamuoliukai ir TEMPIMAI FASCIJOS ATPALAIDAVIMUI (vienas iš jų pavaizduotas nuotraukoje). Atliekant tempimą, kvėpuojame giliai ir lėtai, pilvu.


Ir, žinoma, VAIKŠČIOJIMAS BASOMIS – tai ne tik natūralus pėdų masažas, bet ir būdas atiduoti laisvuosius radikalus, pasikrauti žemės energija ir vėl pajusti ryšį su savo šaknimis.


Kai atsipalaiduoja pėdos, atsipalaiduoja ir visas kūnas.


Laisvų pėdų,

Jurga



 
 
 

1 Comment


Nijolė
prieš 2 dienas

Ačiū, Jurga, tavo straipsnis apie pėdas papildė mano žinias iš kūno architektūros apie pačių pėdų ir jų fascijos svarbą stovėsenai, laikysenai ir bendrai sveikatai🤗

Like
bottom of page